בית > בלוג > מקסום יעילות הצי: היתרונות של ניהול ציי רכב באמצעות מערכת מבוססת GPS

מקסום יעילות הצי: היתרונות של ניהול ציי רכב באמצעות מערכת מבוססת GPS

ניהול צי רכבים יכולה להיות משימה מורכבת וגוזלת זמן. מהקפדה על תחזוקה נכונה של כלי רכב ועד למעקב אחר מיקומם והשימוש בהם, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון. אחת הדרכים היעילות ביותר לייעל את התהליך ולמקסם את היעילות היא באמצעות הטמעת מערכת ניהול צי מבוססת GPS. השאלה היא תמיד - איזו מערכת?

נתחיל עם היתרון הברור מכולם – היכולת לעקוב אחר כלי רכב בזמן אמת.

המשמעות היא שמנהלים ומנהלי משל״טים תמיד יכולים לדעת היכן נמצאים כלי הרכב שלהם ומה מצבם. ניתן להשתמש במידע הזה כדי לייעל מסלולים, להבטיח שימוש יעיל בכלי רכב, להגיב במהירות לכל בעיה שתתעורר… כל ארגון והצרכים שלו. אבל האם כל המערכות מאפשרים ״זמן-אמת״? אז זהו, שלא. מרבית החברות בשוק מציעות זמני דגימה (קצב רענון) של פעם בדקה (לפחות) בעוד שטרייסר מציעה קצב רענון מרשים של אחת ל-3 שניות. קצב רענון שכזה מבטיח רציפות מסלול תקינה וכמובן התראות בזמן אמת, ולא בדיעבד.

תקשורת משופרת

מערכת ניהול צי מבוסס GPS גם משפרת את התקשורת בתוך החברה. למנהלים ולמשלחים יש גישה למידע בזמן אמת על המיקום והסטטוס של כל רכב, מה שמאפשר להם לקבל החלטות מושכלות ולהגיב במהירות לכל בעיה שתתעורר. לדוגמה, אם רכב מתקלקל, המנהל יכול לשלוח רכב חלופי באופן מיידי, לצמצם את זמני ההשבתה של הרכבים ולוודא שהמשלוחים עדיין מבוצעים בזמן.

מערכת טרייסר Fleet יכולה גם להפיק דוחות אוטומטיים, המספקים מידע רב ערך על ביצועי הצי, כגון צריכת דלק, לוחות זמנים לתחזוקה והתנהגות הנהג. ניתן להשתמש בנתונים אלה כדי לזהות נקודות לשיפור כמו מניעת אבטלה סמויה של נהגים ולבצע התאמות שונות כדי להגביר את היעילות ולהפחית עלויות.

אילוסטרציה של משל״ט

פרודוקטיביות מוגברת

בעזרת מערכת ניהול צי רכב מבית טרייסר, חברות יכולות להגדיל את הפרודוקטיביות והיעילות בצורה דרמטית. ניתן להשתמש במערכת כדי לייעל מסלולים, להפחית את צריכת הדלק ולמזער את זמן השבתת הרכבים. זה יכול להוביל לחסכון משמעותי בעלויות, כמו למשל להביא לגידול במספר המשלוחים או קריאות השירות שניתן לבצע בכל יום.

התייעלות דרך טכנולוגיה

עלויות מופחתות דרך זיהוי נהיגה אגרסיבית

מערכת טרייסר Fleet יכולה גם לסייע בהפחתת עלויות על ידי זיהוי התנהגות נהיגה אגרסיבית (ובזבזנית) של הנהגים באמצעות חיישני חומרה מובנים. לאחר מכן ניתן להשתמש במידע זה כדי להדריך נהגים בטכניקות נהיגה בטוחות וחסכוניות יותר בדלק. יתר על כן, היכולת הבלעדית של טרייסר לשלוח הודעות WhatsApp מיידיות ישירות לנהג, מקלה על מתן משוב בזמן אמת ועוזרת לעדכן אותם בביצועים שלהם.

על ידי הפחתת התנהגויות נהיגה אגרסיביות, לקוחות טרייסר שכבר נרשמו לשירות מדווחים על ירידה דרמטית בצריכת הדלק, אשר בתורה מובילה לחיסכון משמעותי בעלויות. תכונה זו גם מקדמת תרבות של נהיגה בטוחה ומפחיתה את הסיכון לתאונות, שעלולות לעלות ביוקר במונחים של נזק לכלי רכב ופציעות פוטנציאליות לנהגים.

תמונה מוצעת: נהג מקבל הודעה מיידית בסמארטפון על התנהגות נהיגה קשה וגרף המציג ירידה בעלויות הדלק.

סיכום

הטמעת מערכת טרייסר Fleet לניהול ציי רכב יכולה לספק יתרונות רבים לחברות, כולל מעקב בזמן אמת, תקשורת משופרת, הגברת הפרודוקטיביות והפחתת עלויות באמצעות זיהוי נהיגה קשה. על ידי שימוש בחיישני חומרה מובנה ויכולת שליחת דיווחים בזמן אמת, חברות יכולות לזהות התנהגויות נהיגה אגרסיביות ולספק משוב בזמן אמת לנהגים, וכתוצאה מכך לחסכון משמעותי בדלק. המערכת גם מאפשרת למנהלים ולמשלחים לקבל החלטות מושכלות ולהגיב במהירות לכל בעיה שתתעורר.

כדי למקסם את היתרונות של מערכת ניהול צי מבוסס GPS, עליכם לוודא שאתם בוחרים במערכת קלה לשימוש, אמינה וכזו שיודעת לספק את הצרכים שלכם. 

תמונה מוצעת: צי רכבים על הכביש עם מכשיר GPS על לוח המחוונים.

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

שתפו את המאמר:

כל הזכויות שמורות | טרייסר טכנולוגיות בע"מ 2024 ©

תודה! קיבלנו את פנייתך וניצור איתך קשר בהקדם

כניסת לקוחות

כניסת מערכת ללקוחות רשומים בלבד עדיין לא לקוחות? דברו איתנו :)

*כניסה ללקוחות Tracer Pro בלבד*

שם המשתמש והסיסמה לכניסה אצלכם בוואטסאפ, זהים לכניסה לאפליקציה

רשימת התפוצה כוללת:

האזנה סמויה

חלק מהמכשירים שלנו מצויידים בהאזנה סמויה, כלומר מיקרופון סמוי הנמצא בתוך המכשיר ולא ניתן לזיהוי. שימו לב שאיכות האזנה משתנה מעת לעת ותלויה במספר גורמים בינהם: קליטה, מיקום המכשיר, רעשי רקע ועוד.

שימו לב! על פי חוק האזנת סתר, תשל"ט ­1979, אין להקליט או להאזין לבן אדם ללא ידיעתו על כך. לכן – צירפנו מדבקה למכשירים הנתמכים, אותה יש להדביק במקום גלוי ברכב במידה ותבחרו להשתמש באפשרות זו.